• 1400/08/10 - 21:09
  • تعداد بازدید خبر : 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری سومین جلسه تیم موکور مایکوزیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیمارستان های خصوصی شهرستان رشت

سومین جلسه تیم موکور مایکوزیس با حضور دکتر انوش دهنادی مقدم معاون درمان دانشگاه و روسای بیمارستان های خصوصی شهرستان رشت در دفتر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ؛دوشنبه 1400/8/10  با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به موکور مایکوزیس و به منظور انجام هماهنگی های لازم جلسه ای  با حضور دکتر انوش دهنادی مقدم معاون درمان دانشگاه با  روسای بیمارستان های خصوصی قائم،گلسار،پارس،فامیلی،آریا  در دفتر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
 
در این جلسه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: علل تسهیل کننده این عفونت قارچی که به قارچ سیاه نیز معروف است ؛ مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی،  از جمله کورتیکو استروییدها و وجود بیماریهای زمینه ای متابولیک بخصوص دیابت می باشد.
 
دکتردهنادی مقدم  با توجه به اهمیت شروع به موقع درمان ضد موکور مایکوزیس، بیان کرد: شرایط لازم جهت خدمات جراحی بدون تاخیر توسط متخصصین گوش و حلق و بینی فراهم شده  و نحوه رویکرد به این بیماری به اطلاع روسای مراکز بیمارستانی، پزشکان و کادر پرستاری رسانده شده است.
 
معاون درمان دانشگاه بر همکاری تیمی گروه‌های تخصصی مربوطه در انجام مداخلات درمانی مورد نیاز بیماران موکورمایکوزیس تأکید کرد و گفت: بسیاری از بیماری‌ها مانند این بیماری نیاز به مداخله تیمی گروه‌های مختلف پزشکی دارد و تنها با یک تخصص خاص قابل مدیریت نیستد و در شرایط جدید  (انتشار گونه دلتا ویروس کرونا) که شیوع این عفونت افزایش‌یافته نیاز است برنامه‌ریزی ما هم به این سمت‌ و سو یعنی مدیریت بهتر بیماری در بحران تنظیم شود.
 
گفتنی است؛در  این جلسه در باره اطلاع رسانی مناسب در سطوح مختلف نظام شبکه های بهداشت و درمان، پیشگیری از ابتلا ، تشخیص به موقع و شروع درمان، تأمین داروی لازم و تقویت نظام ارجاع این بیماران تبادل نظر  شد. ودر پایان جلسه دکتر  علی فقیه حبیبی  رییس مرکز  آموزشی درمانی امیرالمومنین(ع) اظهار داشت مرکز آموزش درمانی امیرالمومنین  آمادگی و  تیم های تخصصی مربوطه برای انجام مداخلات درمانی مورد نیاز  بیماران موکورمایکوزیس ارجاع شده از بیمارستانهای استان را دارد.
  • گروه خبری : اخبار معاونت درمان,اخبار اختصاصی,گزارش های تصویری
  • کد خبر : 78776
کلمات کلیدی
معصومه  میرزایی
خبرنگار

معصومه میرزایی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 22 شهریور 1400